חיפוש

תלמידי אורט על שם 'רבין' קיימו ערב בית מדרש יישובי בסימן 70 שנה למדינת ישראל – לאן מועדות פנינו?

ביום שני (23.4) התקיים בבית הספר אורט על שם 'רבין' ערב בית מדרש יישובי בסימן 70 שנה למדינת ישראל בהשתתפות תלמידים מובילים משכבת כיתות ט', הורים והצוות החינוכי.

בבית הספר ביקשו לבדוק איזה מצפן ערכים יכוון את העתיד של מדינת ישראל?, בימים אלה של חגיגות השבעים למדינת ישראל שאלה זו הופכת מרתקת ומהותית. להקת בית הספר פתחה את הערב בשני שירים ולאחר מכן, החל דיון ושיח בחברותות בהנחיית תלמידים מובילים משכבה ט'.

הדיון נפתח במשחק "מצפן הערכים" (שהומצא ועוצב על ידי צוות בית הספר), דרכו כל משתתף חשף את הערכים החשובים לו לקיומה של מדינה. המשחק הוביל לדיון בטקסטים מתוך מגילת העצמאות, דברי נביאים ודברי דוד בן גוריון ומנחם בגין אשר הזכירו את החזון עליו מושתתת המדינה. בדיון פגשו המשתתפים בקטעים שונים מתוך עיתונים שבחנו את המציאות היום מול חזון העבר ונראה שיש ביטויים לחסד חירות ודאגה לזולת, יחד עם הרבה מה לתקן, כגון שחיתויות וחוסר שוויון.

בסוף הלימוד בחברותא, יצרה כל קבוצה מגילת ערכים קבוצתית, לאחר שהסכימה על הערכים שחשובים לעתיד מדינה מוסרית וחזקה יותר. כל קבוצה הציגה את התוצר שלה, את מגילת הערכים שלה. היה דיון מרתק בסוגיות חשובות הקשורות לצביונה החברתי והמוסרי של מדינת ישראל בשנים הבאות, מתוך חזון העבר אל ההווה ומשם אל העתיד לבוא.

 

מבזקים

שינוי גודל גופנים
ניגודיות