חיפוש

פרס טראמפ להוראה איכותית למורה אלכס ויינברג (אורט שמר)

פרס טראמפ

מנימוקי השופטים עולה כי ויינברג מקדם את תלמידיו ללא פשרות להשגים ברמה בינלאומית ושומר איתם על קשר חם ואוהב.

תלמידים מספרים: "מה שמאפיין את אלכס זה החום שלו. כל תלמיד מקבל את היחס האישי, תמיד יש אוזן קשבת והיחס החם הזה עושה את כל ההבדל"

פרס טראמפ להוראה איכותית הוענק ביום המורה, למורה אלכס ויינברג,מורה לפיסיקה ומתמטיקה בביה"ס אורט ע"ש נעמי שמר בגן יבנה. קרן טראמפ מעניקה מידי שנה פרס להוראה איכותית למורים מתחומי המתמטיקה והמדעים, המדגימים הוראה איכותית הלכה למעשה.

את הפרס העניק לאלכס פרופ' מייקל לויט, זוכה פרס נובל לכימיה לשנת 2013, ביחד עם תלמידיו של אלכס. בעקבות ניסוי שהדגימו תלמידיו של אלכס במסגרת הטקס, הודיע פרופ' לויט כי הוא מתכוון לקדם שיתוף פעולה עם אלכס ולהציג את הניסוי שיערכו התלמידים באוניברסיטת סטנפורד בה הוא מלמד.

זוכה הפרס,מר אלכס ויינברג ריגש את המשתתפים, כשהכריז שהוא מוקיר תודה לביה"ס על האיפשור וההזדמנות שניתנה לו ובהחלטה אחת עם אשתו (גם היא מורה) הודיע כי החליטו לתרום חלק מכספי הפרס לעידוד המצוינות בביה"ס. מנכ"ל רשת אורט, צביקה פלג, שהתרגש אף הוא מהזכייה, הודיע כי יעמיד לרשות בית הספר קרן של 50,000 ₪ לקידום המורים ויוזמות של מורים בבית הספר.

אלי הורביץ, מנכ"ל קרן טראמפ: "מפינלנד ועד ניו זילנד כבר הבינו שמורה מעולה עושה את כל ההבדל, ואלכס הוא דוגמא נהדרת לכך. המשימה שלנו היא לאפשר למורים לבנות את המקצוע ביחד ומבפנים ולתת להם את ההערכה לה הם ראויים."

השופטים ציינו בנימוקיהם לבחירה את קידום המצויינות שאלכס מוביל- הישגים ברמה בינלאומית- זכיה של תלמידיו במדליית ערד וכסף, את אהבת המקצוע שלו, החום, היחס המיטבי והתמיכה בתלמידים, את הובלת פרויקט החונכות בהנהגתו הפועל כבר שנה שלישית בביה"ס ואת הובלת קבוצת המורים לפיסיקה-קהילת מורי הפיסיקה-במסגרת מכון ויצמן (30 מורים מירושלים, ראשון לציון ובאר שבע).

זוכי הפרס נבחרים על ידי וועדת הפרס המורכבת ממורים מעולים, מומחים בהכשרת מורים ובכירים במשרד החינוך, ובהתאם לאמות המידה להוראה איכותית כפי שנקבעו על ידי וועדת הפרס. השנה הוענק הפרס המכובד לאלכס ויינברג, מורה לפיסיקה ולמתמטיקה באורט ע"ש נעמי שמר.

ראש הממשלה, מר בנימין נתניהו, שלח ברכה מצולמת, ששודרה במהלך הטקס: https://www.youtube.com/watch?v=CZTmVTmwnYQ&feature=youtu.be

דרור אהרון, ראש מועצת גן-יבנה: "אנו גאים באלכס ויינברג. הוא מהווה מורה לחיים לתלמידיו, ודוגמא לעמיתיו. זהו כבוד גדול לתיכון אורט נעמי שמר, לגן יבנה ולרשת אורט ישראל".

מנהלת ביה"ס, הגב' פנינה גלס, ציינה שביה"ס מאמין בטיפוח חוזקות הן של תלמידים והן של מורים: " צוות הניהול של ביה"ס מחוייב לאתר את חוזקות המורים ולעזור להם להביאן לידי ביטוי בתחומי העשייה השונים בבית הספר"

איתי ויסמן – תלמיד של אלכס: "בביה"ס כל המורים מצוינים, אבל מה שמאפיין את אלכס זה החום שלו. כל תלמיד מקבל את היחס האישי, תמיד יש אוזן קשבת והיחס החם הזה עושה את כל ההבדל. אני מאחל לי ולתלמידים בעתיד שיהנו ממך עוד הרבה שנים."

טקס הענקת הפרס נערך ביום חמישי האחרון בביה"ס בהשתתפות מנכ"ל קרן טראמפ, מר אלי הורוביץ וחברי הקרן, חתן פרס נובל לכימיה, פרופסור מיכאל לויט , מנכ"ל רשת אורט, מר צביקה פלג וחברי מטה אורט , מר דרור אהרון, ראש המועצה , הגב' ירדנה אוקמן, סגנית ראש המועצה ומחזיקת תיק החינוך ומר רחמים שרים, מנהל מחלקת החינוך. בתום הטקס התקיימה קבלת פנים חגיגית לכל הצוות החינוכי בביה"ס , ראש המועצה וסמנכ"לית רשת אורט, הגב' תימורה שירי, בירכו את המורים לרגל יום המורה ונציגי הנהגת ההורים הצטרפו לברכות והעניקו ברכה ושי צנוע למורים.

(צילום: דרור עינב)

מבזקים

שינוי גודל גופנים
ניגודיות