חיפוש

מיוחדים. כמו כולם

מיוחדים. כמו כולם

שנתיים אחרי שמשרד הרווחה בחר בגן יבנה כישוב מארח לאירוע חשיפה ראשוני לפעילויות וגורמי תמיכה בבעלי מוגבלויות, ניכרת התקדמות ניכרת בכל רובדי המודעות, הטיפול והשירותים לבעלי צרכים מיוחדים בישוב.

ביום ראשון השבוע השתתפו עשרות משפחות על ילדיהן הצעירים והבוגרים בכנס "מיוחדים כמו כולם" שהתקיים במתנ"ס גן יבנה, בארגון מחלקת החינוך, המחלקה לשירותים חברתיים והשירות הפסיכולוגי במועצה המקומית, המתנ"ס, מנהיגות ההורים המיוחדים, בתמיכת משרד הרווחה וקרן "שלם" של מרכז השלטון המקומי, ארגון "קשר" ו"אקים".

הערב נפתח בסרטון על המסגרות שהתרחבו והתבססו במהלך השנה בעקבות איתור צורך מרכזי של המשפחות בתחום פעילות תרבות ופנאי אחר הצהריים: מועדון חברה ופנאי בהנהלת "אקים" ובשיתוף קרן שלם, לבוגרים מגיל 18 ומעלה, ומועדון נמ"ש (נוער מקדם שילוב) חברה והעשרה לילדים מגיל 4, שמפעיל נוער מתנדב בליווי מקצועי של יחידת הנוער והמתנ"ס.

ראש המועצה דרור אהרון פתח את החלק הטקסי של הערב: "הורים לילדים עם צרכים מיוחדים זקוקים, יותר מכל אחד אחר, ליד מכוונת וכתף תומכת. לנו במועצה זו זכות וחובה להעמיד אמצעים, משאבים וכח אדם ייעודי, שיסייע למשפחות בהתמודדות היומיומית שלהן, לכל אחת עם הילד הפרטי שלה, ולכולן כקבוצה של כח והעצמה".

מנחת הערב שרה משה, חברת מנהיגות המשפחות המיוחדות, תיארה את תהליך הקמת פורום ההורים וחיזוקו: "החזון של מנהיגות ההורים לבנות קהילה פעילה ותומכת תוך יצירת שינוי חברתי. "במהלך השנה התמקדנו בפעילויות להעלאת המודעות בישוב לילדים ובוגרים עם צרכים מיוחדים, הלומדים בגנים ובבתי"ס בישוב ומחוצה לו, כדי לגבש קהילת משפחות מיוחדות".

"רצינו לומר תודה לך ראש המועצה, על הכרה בילדינו, בצרכי המשפחות והדאגה לשיתוף בין מחלקות הרשות והמתנ"ס", אמרה והעניקה לראש המועצה תעודת הוקרה במעמד חברות מנהיגות ההורים ונציגי מועדון הבוגרים, שהוזמנו לבמה.

סילבי אוחיון המפקחת המחוזית במשרד הרווחה בירכה בשם האגף לאנשים בעלי מוגבלויות, על העשייה הרבה הניכרת במועצת גן יבנה. "נמשיך וניתן לגן יבנה ליווי מקצועי ומשאבים כדי לקדם את יוזמות הרשות למען בעלי הצרכים המיוחדים לגווניהם".

התרגשות מיוחדת עוררה בקהל הופעת מקהלת מועדון "אקים", בהנחיית המנהלת המוסיקלית ג'ולי עזז, ששרה בביטחון וכישרון כאילו עמדו על הבמה כל חייהם.

את הערב חתמה ההצגה "אם אנחנו כבר כאן אז למה לא ליהנות מזה" בהשתתפות אורנה סגל ויפעת נוימן מהושעיה, בעצמן אימהות לילדים עם צרכים מיוחדים, אשר שרות, משחקות ומדברות בהומור מחודד על הפרידה מתקוות וחלומות שהיו להן לגבי הילדים שילדו, על שינוי הרגלי המשפחה ודרך החיים, אמונה וכאב, ובעיקר על ההחלטה לבחור לצמוח מתוך הקושי העצום שנחת עליהן.

מבזקים

שינוי גודל גופנים
ניגודיות