חיפוש

חבק וסע

הגברת הבטיחות בקרבת בתי"ס

חזיתות בתי ספר הם בין המקומות העמוסים ביותר בילדים וכלי רכב מדי בוקר. כדי להתמודד עם סוגיית הבטיחות שנגרמת כתוצאה מכך, חברה המועצה המקומית גן יבנה לפני כחמש שנים, לעמותת "אור ירוק" והחדירה את תכנית "סע לשלום" לבתי הספר היסודיים.

"סע לשלום" פועלת בכל ימות השנה בהם מתקיימים לימודים. במפרצים המיועדים להורדת התלמידים מתייצבים כל בוקר בין שניים לשלושה הורים תורנים, בהתאם למספר התלמידים במוסד החינוכי.

תפקיד ההורים שלובשים אפודים מזהים, לפתוח את דלת הרכב, להוציא את הילקוט, לעזור לילד או לילדה לצאת מהרכב, ולהוביל אותם לעבר המדרכה בצורה בטוחה.

מתכונת ליווי זו תורמת להזרמת מהירה יותר של התנועה ולצמצום יחסי של הפקקים המצטברים בכניסות לבתיה"ס.

הפעלת התכנית באמצעות "תורנים-מתנדבים" תורמת לא רק להתנהגות בטיחותית יותר בסביבת מוסדות החינוך, אלא גם לטיפוח של אחריות הדדית, חינוך לסובלנות והתחשבות בזולת בקרב ההורים, ואלו מעבירים את המסר החינוכי גם לילדיהם. .

לנוכח הצלחת המיזם לאורך זמן בזכות שיתוף פעולה עם בתי הספר והנהגות ההורים, יצאה המועצה בשבוע שעבר ביוזמה נלווית נוספת: סימון המפרצים בחזיתות בתיה"ס בצבע מיוחד והתקנת תמרורי הנחייה מאירי עיניים.

ראש המועצה דרור אהרון, המשמש כראש מטה הבטיחות הישובי מדגיש: "זהירות בדרכים מצילה חיים. הרחבנו את המיזם המשותף של מחלקת החינוך ועמותת "אור ירוק" באמצעות מטה הבטיחות הישובי. זו יוזמה נוספת מבין יוזמות רבות בהן אנו מקפידים להשקיע, כדי להגביר את בטיחותם של הנהגים והולכי הרגל במרחב הציבורי בכלל, ובסביבת מוסדות חינוך בפרט".

מבזקים

שינוי גודל גופנים
ניגודיות