חיפוש

תזונה בריאה בצהרוני גן יבנה

תזונה בריאה בצהרוני גן יבנה

ביום שני הורי ילדי הצהרונים בגן יבנה התנסו בטעימות של המנות אותן אוכלים ילדיהם יום יום בצהרונים

ביום שני הארון התקיים מפגש טעימות בשלוחת המתנ"ס מועדון הנקודה ברח' רחל המשוררת בגן יבנה. לטעימות הגיעו נציגי ההורים של ילדי הצהרונים הניזונים מהמנות של חברת מבושלת בגנים ובמוסדות החינוך, ראש המועצה מר דרור אהרון, מנהלת מתנ"ס גן יבנה הגב' אורית גוטמן, הצוות המקצועי של הצהרונים בהובלת אוה אלון, שירה לוי דיאטנית מוסמכת המלווה ומייעצת לצהרוני המתנ"ס במהלך כל השנה ונציגי חברת מבושלת: דורון כהן, סמנכ"ל החברה ושחר רומנו, מנהלת תחום הילדים בחברה.

טעימות המזון כללו את כלל המנות של תפריט הצהרונים: פחמימות כגון פסטה, אורז, קוסקוס מלא, תפוחי אדמה בתנור ועוד, מנות בשריות: קציצות עוף, בולונז, נתחי עוף ועוד, ירקות מבושלים, סלטי ירקות, עדשים, ומנות צמחוניות: קציצות עדשים, שעועית לבנה ברוטב ועוד.

במהלך הערב נערך שיח פורה בשיתוף הורי הצהרונים שכלל מענה נרחב לשאלות ההורים שזכו להקשבה מלאה של צוות חברת מבושלת והתרשמו מהשקיפות המלאה ומאיכות המזון, וכי במנות שמספקת החברה לצהרוני הישוב מודגשת הקפדה על נתחי בשר/עוף/הודו איכותיים ולא מעובדים.

ההורים מילאו שאלונים ומשובים שחולקו ע"י צוות צהרוני המתנ"ס כחלק מהשותפות הקהילתית אותה מוביל מתנ"ס גן יבנה, לצורך למידה ובירור הצרכים של ההורים והילדים

את הערב חתמה שירה לוי דיאטנית מוסמכת בהרצאה בנושא תזונה בריאה ומאוזנת לילדים בצהרונים, בבית ומחוצה לו.

ראש מועצת גן יבנה דרור אהרון ברך על המהלך ואמר: "אנו עושים מאמצים רבים להטמיע בגן יבנה הרגלי תזונה נכונה ואורח חיים בריא ופעיל. אנו מאמינים שילדים שיתרגלו לצרוך מזון בריא ומגוון כבר בילדות, ימשיכו בכך גם בבגרות באופן מודע".

אילנה מקובסקי, תושבת גן יבנה, אמא לילד בן 4 בצהרון המתנ"ס: "היה ערב נחמד וטעים מאוד. שמחתי לראות מה הבן שלי אוכל ולשמוע על המזון הבריא. זו הזדמנות נהדרת להכיר ולפגוש את הצוות, עכשיו אני רוצה להכין בבית את מה שהבן שלי אוכל בצהרון."

מבזקים

שינוי גודל גופנים
ניגודיות