חיפוש

מחשבים מותאמים לתלמידים בעלי צרכים מיוחדים

מחשבים מותאמים לתלמידים בעלי צרכים מיוחדים

מועצת גן יבנה חילקה מחשבים מותאמים לצורכי תלמידים מיוחדים במסגרת פרוייקט הנגשה פרטנית של משרד החינוך, חילקה השבוע המועצה המקומית גן יבנה מחשבים שנרכשו במיוחד כדי שיתאימו לתלמידים זכאים. היקף ההשקעה בחלקו הראשון של המיזם – 40 אלף שקלים.

מערכת חינוך נדרשת בהנגשה בסיסית של כל מוסד חינוכי בתחומה – רמפות או מעליות, מערכות כריזה, מערכות הגברה או ביצוע כיתות אקוסטיות וכן מיסוד הקלות בחלק מתהליכי ההוראה.

מעבר לכך תלמידים בעלי צרכים מיוחדים נדרשים בעזרים מותאמים אישית, כדי שהלמידה שלהם תהיה אפקטיבית יותר.

בעקבות כניסת מועצת גן יבנה למיזם "הנגשה פרטנית" של משרד החינוך, ביום ראשון השבוע הוזמנו מנהלי בתי הספר למחלקת החינוך. שם ראש המועצה דרור אהרון, מנהל מחלקת החינוך רחמים שרים ומנהלת מתי"א יבנה ומפקחת משרד החינוך מירי קינן מסרו לידיהם ערכות מחשבים, מסכים וטאבלטים שרכשה המועצה בסכום כולל של כ-40 אלף שקלים.

כל ערכה כוללת אמצעים טכנולוגיים, חומרות ועזרים כמו גם תוכנות שהותאמו אישית לתלמידים השונים, כדי לסייע להם בלימודיהם, בין אם הם בעלי מגבלה פיזית, ליקוי ראייה או שמיעה או ליקוי למידה מובחן.

הערכות הנחשבות לרכוש בית הספר, יחולקו במהלך השבוע על ידי המנהלים להורי התלמידים אשר משולבים באותה המסגרת, כאשר ההורים מתחייבים לשמור על הציוד היקר ולהחזירו במצב תקין לרשות בית הספר בסוף כל שנת לימודים.

"תחושת שוויון בחברה הוא אחד המרכיבים החשובים ביותר לקידום בעלי צרכים מיוחדים בכלל וילדים ונוער בפרט. תרומה משמעותית נודעת לשילוב התלמיד במערכת החינוך, ומכאן זכותנו ואף חובתנו לעזור לו בכל האמצעים שעומדים לרשותנו". ציין ראש המועצה דרור אהרון בפני המנהלים.

ראש המועצה המשיך ועדכן את הנוכחים על בקשה נוספת לתקצוב שנשלחה למשרד החינוך, הפעם בהיקף של 70 אלף שקלים.

מבזקים

שינוי גודל גופנים
ניגודיות