חיפוש

הילה עזריה מבן גוריון

"הנואם הצעיר"הינה תכנית בחסות ארגון "רוטרי" לעידוד וקידום אמנות השכנוע באמצעות השפה. מטרתה לקרב את הנוער אל אומנות הנאום, תוך צמיחה והעצמה אישית וחברתית לקראת חברה טובה יותר.

הילה עזריה תלמידת כיתה ו3' מבית ספר בן גוריון גן יבנה, זכתה במקום השני המכובד בתחרות המחוזית שנערכה בשבוע שעבר באילת בזכות נאומה בנושא "התנדבות כערך". לתחרות הגיעו ילדים נוספים מהישוב אשר זכו לאירוח מפנק מנציגי רוטרי באילת ומנשיא הארגון שהיה נוכח בתחרות.

הילה נשלחה לתחרות המחוזית לאחר שהגיעה למקום השני בתחרות היישובית. מטעם בית הספר ליוותה את הילה ואת יתר הנואמות הצעירות המורה רגינה כהן צמח, שעבדה איתן על בחירת הנושא לנאום ועל כתיבת הנאום עצמו, והנחתה אותן לאורך כל התהליך.

הילה מספרת: "בחרתי בנושא התנדבות כי אני חושבת שכל אחד צריך לתת מעצמו בלי לקבל תמורה ולעשות זאת רק מתוך רצון וטוב לב. לפי דעתי הנתינה הינה ערך חשוב ביותר, כשאדם נותן מעצמו הוא מתמלא תחושת סיפוק. בתחילת התהליך חיפשתי מידע וקראתי באינטרנט על הנושא. בנוסף, נעזרתי בהוריי והתחלתי לכתוב את נאומי. רגינה כהן צמח המורה שליוותה אותי לאורך כל הדרך עזרה לי בכתיבת הנאום עד ניסוחו הסופי, כמו כן הסבירה לי כיצד לנאום בצורה נכונה. מיד לאחר חגיגת בת המצווה שלי נסענו לאילת לתחרות המחוזית, דבר שהעצים את ההתרגשות לקראת התחרות."

ככל שהתחרות התקרבה, הלכה ההתרגשות והתעצמה. " לא ידעתי מי יהיו השופטים ולמה לצפות מהמתחרים הנוספים. כשעליתי לבמה הבנתי שזה הרגע שלי ועלי לתת את כל כולי. הייתי מעט לחוצה אך נהניתי מאוד. כשהודיעו לי כשזכיתי התרגשתי וכמובן שמחתי מאוד. הרגשתי שכל המאמץ היה כדאי ושהצלחתי להעביר מסר חשוב. אני מציעה לכל אחד לנסות להשתתף בפעילות מבורכת זו, גם אם לא יהיו תוצאות העיקר שתיהנו ובעיקר תעזרו תמיד לאחרים מבלי לבקש תמורה."

מביה"ס בן גוריון מברכים את הילה ומאחלים לה הצלחה בהמשך דרכה.

מבזקים

שינוי גודל גופנים
ניגודיות