חיפוש

הבאנו את החוף לגן יבנה

הבאנו את החוף לגן יבנה

מעבר למשחק המטקות, החלו משחקי כדור שונים לצבור פופולריות גוברת והולכת בחופי ישראל.

מה עושה ישוב כמו גן יבנה שאינו שוכן חופים? קשוב לרחשי לב הציבור ומשקיע במגרשי משחק בתחומי הישוב.

כדור-עף חופים הוא גרסה של המשחק הקלאסי, אלא שבמקום אולם וקבוצות, השחקנים מתמודדים בזוגות על משטחי חול מיוחדים, בגודל 16X8 מטרים.

מקורו בקליפורניה בשנות ה-20 של המאה הקודמת, משם עבר לאירופה וליתר העולם. משנת 1996 כבר נכלל במשחקים האולימפיים ובישראל שטופת השמש הוא הולך וצובר תאוצה, ואפילו מתקיימים במסגרתו משחקי ליגה שמפעיל איגוד הכדורעף.

מיכל שלומי, מנהלת מדור הספורט של המועצה מסבירה, שגם בגן יבנה הענף הולך ותופס יותר ויותר: בביה"ס התיכון אורט רבין קיים מועדון פעיל מזה מספר שנים. מועדון נוסף נפתח בשנה שעברה בתיכון אורט נעמי שמר, ואילו באמצעות התנ"ס פועלים חוגים לכיתות ד-ו. לאחרונה החלה אגודת AOV לפעול בגן יבנה לשילוב שחקניות בליגה הארצית.

ביום שלישי 9.5.17, נחנך מגרש כדור-עף החופים הראשון של גן יבנה. המגרש הוקם ביוזמת מחלקת הספורט של המועצה המקומית, בהשקעה של 120 אלף שקלים ₪.

האירוע נערך במעמד סגן ומ"מ ראש המועצה עו"ד סביון יניב, חבר המועצה מחזיק תיק הספורט אילן רביבו, מנכ"ל איגוד הכדורעף יניב נוימן וחברי נבחרת ישראל. סיכומו של האירוע יהיה במשחק ראווה ולאחריו אימון בשיתוף הציבור.

"עד השנה התמקדה המועצה בפיתוח הענף בקרב בנות. עם הקמת המגרש מכוונת המועצה לפתח את התחום גם בקרב הבנים – מגיל היסודי, דרך הנוער ועד למבוגרים שבינינו", מסכמת מיכל שלומי.

מבזקים

שינוי גודל גופנים
ניגודיות