חיפוש

דואגים לרווחת חתולי הרחוב לצד השמירה על הניקיון והסדר הציבורי

בשנים האחרונות רווחת התופעה שבמסגרתה תושבים מאכילים את חתולי הרחוב. מדובר בפעילות מבורכת שנעשית מתוך חמלה ודאגה לרווחת בעלי החיים אך היא חייבת להיעשות באופן מפוקח ומסודר בכדי למנוע מפגעים ופגיעה באיכות חיי התושבים.

לפיכך, ומתוך כוונה להסדיר את הנושא מבלי לפגוע בבעלי החיים, המועצה המקומית גן יבנה רכשה לאחרונה מספר תחנות האכלה מיוחדות לחתולי רחוב שיוצבו במקומות ייעודיים לכך ברחבי היישוב. הצבת תחנות ההאכלה תתקיים בממשק משותף בין השירות הווטרינרי, התושבים ומחלקת התברואה ויחד עם עמותת "אוהבים חיות בגן יבנה".

התחנות יופעלו על פי נוהל מסודר שנכתב על ידי הווטרינר היישובי, ד"ר קובי איבגי, שגם יעביר הדרכה מסודרת למאכילים ויפקח על פעילותם. על פי הנוהל, לכל עמדת האכלה יוצמד 'מאכיל חתולים' מבין תושבי היישוב שיהיה אמון על הפעלת התחנה על פי כל כללי השירות הווטרינרי בכדי לשמור על ההיגיינה, הניקיון והסדר.

המיזם יחל בצורה הדרגתית ובתור פיילוט תוצבנה 3 עמדות האכלה ראשונות בנקודות שונות ביישוב על מנת לוודא שאכן ההאכלה מתבצעת בצורה נכונה ואינה מהווה מפגע לציבור ולסביבה.

מנהל השירות הווטרינרי בגן יבנה, ד"ר קובי איבגי מוסר כי: התחנה למעשה תוצמד לתושב שכבר מאכיל כיום את חתולי הרחוב. מיקום הצבת תחנת ההאכלה ייבחן וייקבע בצורה שלא תפריע לסביבה. ככל שתתקבלנה תלונות מתושבים לגבי מיקום התחנה, תיבחן העברת התחנה למקום אחר שבו יימצא איזון בין רווחת בעלי החיים לבין איכות חיי התושבים".

מבזקים

שינוי גודל גופנים
ניגודיות