דלג על בר ימין
בר ימין
דלג על Banners
Banners
אתר נגיש

המועצה המקומית גן יבנה – האתר הרשמי - עמוד הבית

בקשות להיתרי בנייה

היתר בניה

לפני התכנון האדריכלי יש לקבל ממחלקת ההנדסה את כל הנתונים הנוגעים לחיבור לתשתיות.

פרט לפעולות בנייה המוגדרות 'כעבודה מצומצמת', לכל שאר פעולות הבנייה דרוש היתר בנייה שמתקבל בהליך הרגיל. לשם כך דרוש "עורך הבקשה הראשי" שהינו מוסמך לפי חוק לערוך את הבקשה, והוא מוסמך כאדריכל, הנדסאי אדריכלות, מהנדס בנין או הנדסאי בנין, ועל מבקש ההיתר לפנות אליו.

 

ההגשה (גרמושקה) תוגש לוועדה המקומית לתכנון ובנייה "זמורה" לקבלת הסכמה עקרונית. לאחר מכן ניתן להגישה למועצה. מחלקת ההנדסה בודקת ומעירה הערות במידת הצורך בנושא חיבור לתשתיות הרשות.

מחלקת ההנדסה גם מוסרת את ההגשה למחלקת הגבייה לצורך חישוב אגרות פיתוח (חלקו של כל תושב במערכות המים והביוב). לאחר תשלום האגרות ע"י המבקש ותיקוני התוכנית, אם נדרשים, מחלקת הנדסה חותמת על אישור וניתן להגיש הבקשה לוועדת "זמורה".

 

עבודה מצומצמת

קיימות פעולות בנייה שניתן לבקש היתר עבורן בהליך מקוצר. פעולות אלו נקראות "עבודות מצומצמות" והן: העמדת מחסן, התקנת מצללה (פרגולה); התקנת תורן לאנטנת טלוויזיה או רדיו; התקנת אנטנת צלחת; הצבת דוד שמש; סגירת מרפסת עם תריסים; התקנת מתקן הסקה בדירה; התקנת מתקן גז במיכל נייח; בניית גדר עד גובה 1.50 מ'; התקנת סוכך עונתי; ביצוע שיפור נגישות לבנין ובתוכו; בניית מתקנים לפינוי אשפה; התקנת מערכת טיהור אוויר או מיזוג אוויר.

 

הסברים, טפסים וצילומים ניתן לקבל ממחלקת הנדסה בשעות קבלת קהל.

עבור לתוכן העמוד